در راستای همکاری های مشترک صورت پذیرفت

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و دانشگاه مذاهب اسلامی

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۶ کد : ۲۳۳۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۲
امضای تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی و فرهنگی بین دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه بیرجند
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و دانشگاه مذاهب اسلامی

تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی و فرهنگی بین دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه بیرجند به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، این تفاهم نامه همکاری توسط دکتر احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند و حجت الاسلام دکتر محمدحسین مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در محل دانشگاه مذاهب اسلامی به امضا رسید.

در این نشست که به دعوت دانشگاه مذاهب اسلامی و با حضور دکتر محمدامین ناصح مشاور و دستیار رئیس و مسئول دفتر نمایندگی دانشگاه در تهران، دکتر باقری معاون فرهنگی دانشگاه مذاهب اسلامی و رؤسای این دو دانشگاه برگزار شد نشان دانشگاه مذاهب به دانشگاه بیرجند اهدا گردید.

همکاری در تعاملات علمی و فرهنگی با کشور هم پیمان در قالب دفتر شرق ایران، اجرای برنامه های آموزشی و پژوهشی مشترک، تبادل دانشجو، پژوهشگر و اعضای هیأت علمی، ایجاد فرصت های علمی و مطالعاتی مشترک، همکاری در زمینه های علمی و بورسیه های تحصیلی بخشی از اهداف این تفاهم نامه می باشد.

در بخش تعهدات این تفاهم نامه آمده است که دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه و معاونت بین الملل دانشگاه مذاهب اسلامی برای ایجاد و توسعه برنامه های کاری و قراردادهای مجزا اقدام خواهند نمود. همچنین از آنجا که دانشگاه مذاهب اسلامی قصد تبدیل شدن به هاب منطقه ای همکاری های علمی و فرهنگی با کشور روسیه را دارد این دانشگاه در خصوص ایجاد شعبه همکار علمی و فرهنگی با کشور روسیه در شرق ایران به مرکزیت دانشگاه بیرجند مساعدت خواهند نمود.

این تفاهم نامه از 20 اسفند 97 به مدت سه سال دارای اعتبار است.