امضای تفاهم‌نامه پذیرش دانشجوی دکتری دو مدرکی بین دانشگاه بیرجند و دانشگاه رگنزبورگ آلمان، ایالت بایرن

۲۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۳ کد : ۱۷۶۹۶ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۱۰۹۸

دانشگاه رگنزبورگ از دانشگاه‌­های معتبر آلمان است که در ایالت بایرن- شهر رگنزبورگ، واقع شده و در رده 364 رتبه بندی جهانی قرار دارد.

طی یک تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه رگنزبورگ و دانشگاه بیرجند که به امضای ر‌‌ؤسای دو دانشگاه رسید، خانم صفورا شیخ، دانشجوی دکتری رشته شیمی آلی، برای انجام یک کار مطالعاتی در راستای موضوع پایان‌نامه خود در این دانشگاه پذیرش شده است.

طی تفاهم‌نامه منعقد شده بین این دو دانشگاه، خانم صفورا شیخ، که بخشی از پروژه رساله دکتری خود را در این دانشگاه و با همکاری اساتید این دانشگاه انجام داده، پس از پایان تحصیلات، مدرک دکتری مشترک از دو دانشگاه بیرجند و دانشگاه رگنزبورگ، دریافت خواهد کرد.

این سومین تفاهم‌نامه پذیرش دانشجوی دکتری دو مدرکی در دانشگاه بیرجند است.

در این خصوص در دوره‌های قبل، دو تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های پلی تکنینک ایتالیا و دانشگاه سوربن به امضای ر‌‌ؤسای دو دانشگاه رسیده است.

پروفسور محمد علی ناصری و پروفسور اولیور رایزر، اساتید راهنمای رساله دکتری خانم صفورا شیخ و آقای دکتر محمد چهکندی، دانشیار دانشگاه حکیم سبزواری و آقای دکتری علی اله رسانی مشاوره رساله دکتری ایشان را به عهده دارند.

اساتید و دانشجو

تا کنون، حاصل کار پژوهشی مرتبط با رساله خانم صفورا شیخ، با همکاری دانشگاه رگنزبورگ، چاپ دو مقاله در ژورنال های معتبر Journal Hazardous Materials Impact (که جزو 10 درصد ژورنال های برتر در حوزه شیمی است) و RSC Advances است که به ترتیب دارای ضرایب تأثیر، 10.39 و  3.36 هستند.

همچنین این گروه پژوهشی، در کنفرانس  GDCh-Wissenschaftsforum Chemie (WIFO 2020) که در شهر مونیخ آلمان در سپتامبر 2020 برگزار شد، خلاصه مقاله‌ای در رابطه با «واکنش های کوپلینگ عرضی» در قالب پوستر ارائه و به چاپ رسانده است.

کلید واژه ها: صفورا شیخ آلمان کنفرانس شیمی پلی تکنیک ایتالیا دانشگاه دانشگاه رگنزبورگ دانشگاه بیرجند دکتری رساله دکتری رگنزبورگ تفاهم نامه شیمی آلی

آخرین ویرایش۲۰ مرداد ۱۴۰۱