گرامیداشت سالروز شهادت شهید سید محمود حسینی ایمنی

۲۴ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۲ کد : ۱۱۵۰۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۷
گرامیداشت سالروز شهادت شهید سید محمود حسینی ایمنی

شهید سید محمود حسینی ایمنی، دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه بیرجند و متولد روستای ایمن آباد شهرستان بابل است که در نبرد حق علیه باطل و در دفاع از کیان اسلامی در تاریخ 25 دی ماه سال 1365، ودر عملیات کربلای 5 به فیض شهادت نائل آمد. روحش شاد و راهش پر رهروباد.

مختصری از زندگینامه شهید بزرگوار:

در یکی از روزهای سرد پاییز، یعنی 13 آبانماه سال 1337 هجری شمسی نوزادی در یکی از خانه های روستای ایمن آباد پا به عرصه هستی گذاشت که او را یحیی نامیدند و در شناسنامه، محمودش خواندند. یحیی در دامن خانواده ای پاک و معتقد به دین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری و طالب علم و آگاهی پرورش یافت. پدرش سید خلیل و مادرش سیده مریم حسینی ایمنی(ره) نام دارد.
او در سن هفت سالگی روانه دبستان شد و با همت و پشتکار در جهت فراگیری علم و با یاری از خداوند متعال توانست پس از 12 سال بدون اینکه در هیچ یک از این سال ها حتی لغزش علمی و یا تجدیدی داشته باشد در رشته ریاضی فیزیک اخذ دیپلم نماید. یحیی نه تنها در بُعد علم و دانش که همواره از شاگردان ممتاز به شمار می رفت، بلکه از نظر اخلاق نیز از نمونه ها بود و طالب شرکت در فعالیت های مذهبی و کارهای دسته جمعی از قبیل عضویت در انجمن اسلامی و بسیج مقاومت و عضویت در تیم های ورزشی و .... یحیی از بنیانگذاران « اتحادیه انجمن های اسلامی بخش لاله آباد و جلال ازرک » بابل بود.

 از خصوصیات بارز اخلاقی او می شود گفت، که وقت آزاد و اوقات بیکاری در زندگی اش تقریبا" وجود نداشت چرا که حتی در طول فصل تابستان برخلاف تعدادی از همکلاسی هایش که مشغول خواندن تجدیدی و یا ورزش و بازی بودند، ایشان در سنگر جهاد اقتصادی به کمک خانواده اش به کار کشاورزی مبادرت می ورزید و بسان یک کارگر تمام وقت، تا پایان برداشت محصولات کشاورزی از کار غافل نمی شد. یحیی بلافاصله بس از اخذ دیبلم وارد خدمت سر بازی شد و از سال « 59 الی 61 » در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهرهای تهران، جزیره کیش و بابلسر مشغول خدمت بود. پس از بازگشت از خدمت مقدس سربازی، ضمن شرکت در امتحانات کنکور سراسری در دانشکده کرمان پذیرفته شد و حدود یکسال در قلب کویر ایران مشغول تحصیلات عالیه شد.

از آنجا که در بین رشته های دانشگاهی نیز همواره تلاش می کرد که در رشته مورد علاقه اش تحصیل نماید لذا بار دیگر سر میز آزمون کنکور سراسری نشست و این بار در رشته ریاضیات (مجتمع آموزش عالی شهرستان بیرجند) پذیرفته شد و پس از مشورت با خانواده و دوستان، بیرجند را برای تحصیل بر کرمان ترجیح داد و راهی دیار خراسان شد، دیاری که هر ساله، زیارتگاه میلیون ها انسان پاکباخته و عاشق معصومین(ع) بویژه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است.

سید محمود حسینی ایمنی، سه سال متمادی مهمان دانشگاه و دانشجویان بیرجند و مردم آن دیار بود. از آنجا که روح جستجوگر و خستگی ناپذیر او ارضاء نشده بود، بهتر آن دید که علاوه بر اندوختن ثروت علمی در جمع جهادگران خط مقدم جبهه های حق علیه باطل نیز حضور یابد.

 سید محمود (یحیی) پس از حضور یافتن در جبهه جنوب ( منطقه شلمچه ) با اصرار خودش، در رشته مخابراتی گردان، مشغول انجام وظیفه شد و تا فرارسیدن زمان عملیات کربلای 4 مشغول فراگیری تعلیمات لازمه شد، تا اینکه خود یکی از حماسه آفرینان این مرحله از عملیات شد و مدت استراحت و مرخصی بین دو عملیات را بجای اینکه در کنار خانواده اش باشد در سنگرها و در کنار همسنگران خود سپری نمود. شاید می خواست کاملا" برای پیوستن به لقاءاله و معبود یکتا ساخته و پرداخته شود.

 کوتاه سخن اینکه پس از گذشت مدتی از عملیات کربلای4، عملیات کربلای5 در منطقه عملیاتی شلمچه آغاز شد و یحیی نیز همانند عملیات قبل، از خط شکنان و دشمن کوبان بوده و مردانه قد بر افراشت و به دشمن زبون و ناآگاه نشان داد که تمام ارزش های دنیوی از قبیل مال، علم، دانشگاه، پست و سایر خواسته هایی که امید و آرزوی هر جوانی در سن و سال و موقعیت و درجه علمی اوست و یا حتی جان، در مقابل ارزش های اخروی بسی بی ارزشند.

 لذا آگاهانه و با تعمق و تفکر این راه را بر گزید تا به سر منزل مقصود یعنی فیض عظمای شهادت با اصابت تیر مستقیم به بدنش، در تاریخ 1365/10/25 نایل گشت.