دانشگاه بیرجند به درگاه واحد خدمات هوشمند دولت الکترونیک متصل شد

۲۴ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۱:۴۲ کد : ۲۴۳۳۱ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۱۰۰۸
سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه بیرجند گفت: سامانه‌های دانشگاه بیرجند به درگاه واحد خدمات هوشمند دولت الکترونیک متصل گردیده است.
دانشگاه بیرجند به درگاه واحد خدمات هوشمند دولت الکترونیک متصل شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه بیرجند، مهندس محمودرضا تولا، سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه بیرجند با اعلام خبر اتصال سامانه‌های دانشگاه به پنجره واحد خدمات هوشمند دولت الکترونیک، گفت: با تلاش تیم برنامه نویسی دانشگاه خدمات الکترونیک مهم دانشگاه بیرجند در مرحله اول در این درگاه قرارداده شده است.
وی به رویکرد دولت سیزدهم در تسهیل امور و افزایش رضایت‌مندی مردم و الکترونیکی شدن خدمات اشاره کرد و گفت: طبق قانون بودجه کل کشور، دانشگاه‌ها مکلف به ایجاد خدمات هوشمند خود و اتصال آن به پنجره خدمات هوشمند ملی شده‌اند، لذا پیوستن دانشگاه به پنجره خدمات هوشمند ملی در اولویت کاری قرار گرفت و سامانه‌های الکترونیکی دانشگاه در این پنجره قرار گرفت.
منهدس تولا با اعلام برنامه‌ها و اقدامات صورت پذیرفته در خصوص اتصال به پنجره واحد خدمات دانشگاهی بیان کرد: پنجره واحد خدمات دانشگاه بیرجند امکانی جدید در راستای یکپارچه سازی تمامی خدمات در یک پنجره واحد است.
سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه بیرجند، افزود: در حال حاضر دانشگاه بیرجند علاوه بر 14 سرور سخت افزاری و 129 سرور مجازی فعال دارای سرویس محاسبات سنگین جهت استفاده دانشجویان و اساتید می‌باشد. وی همچنین به پشتیبانی از  773 گوشی Voip در نقاط جغرافیایی مختلف دانشگاه اشاره کرد و گفت:  زیر ساخت اصلی ارتباطی بین نقاط مختلف دانشگاه فیبر نوری است.
شایان ذکر است؛  برای مشاهده این پنجره واحد بایستی به درگاه خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir وارد شوید.

آخرین ویرایش۲۴ خرداد ۱۴۰۲