معاون وزیر علوم در بیرجند:

رفت و آمد دانشجوی خارجی به خراسان جنوبی تسهیل شود

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۶ کد : ۴۰۴۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۵۱
دکتر حسین سیمایی صراف روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از دانشگاه بیرجند در جمع خبرنگاران بیرجند افزود: جذب دانشجوی خارجی موجب تعامل ۲ کشور شده و سطح آموزش در کشورهای همجوار توسعه یافته و به امنیت کشور هم کمک می‌کند و فرهنگ و معارف ایرانی و اسلامی نیز صادر می شود.
رفت و آمد دانشجوی خارجی به خراسان جنوبی تسهیل شود

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، وی اظهار داشت: مزیت مهم و دیگر خراسان جنوبی آموزش عالی است و قدمت دانشگاه بیرجند در شهر بیرجند به دهه ۵۰ بر می‌گردد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: همچنین دانشگاه صنعتی بیرجند، پیام نور، آزاد و فنی حرفه ای در خراسان جنوبی فعال است که نشان دهنده استعداد خدادادی این استان است و شکل گیری این تعداد نهادهای آموزش عالی همت مدیران این استان را نشان می‌دهد.

سیمایی صراف گفت: پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نویدبخش تولید اشتغال در استان است و ارتباط دانشگاه و صنعت به منصه ظهور می رسد که ساختمان این پارک در حال حاضر شایسته این استان نیست و برنامه وزارت علوم در این دوره از آموزش عالی کشور توجه به پارک هاست و ما امیدواریم که مشکلات ساختمانی این پارک رفع شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به همراه تعدای از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات صبح امروز (چهارشنبه) وارد بیرجند شدند و از دانشگاه بیرجند، پیام نور خراسان جنوبی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، دانشگاه صنعتی بیرجند و اراده کل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی بازدید کردند.