دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

معرفی

 

مجموعه دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه بیرجند، افتخار دارد که به عنوان گسترده ترین و مجهز ترین واحد آموزشی و پژوهشی استان پهناور خراسان جنوبی در حوزه تخصصی مهندسی برق، با همکاری بیش از 30 عضو هیئت علمی تمام وقت و جمعی از مهندسین مجرب و بهره مندی از آزمایشگاه ها و کارگاه های کارآمد، در توسعه علمی کشور عزیزمان نقش آفرینی نموده و تا کنون دانش آموختگان فراوانی را جهت خدمت به کشور اسلامی عزیزمان، ایران تربیت کرده است.در حال حاضر در این دانشکده قریب به 1000 دانشجو در دوره های کارشناسی الکترونیک، مخابرات، کنترل، قدرت، نرم افزار، سخت افزار کامپیوتر و فن آوری اطلاعات و حدود 170 دانشجوی تحصیلات تکمیلی در تمامی گرایشهای مختلف مهندسی برق، شامل الکترونیک، مخابرات سیستم، کنترل و قدرت، مشغول به تحصیل هستند. در حوزه پژوهشی نیز، فعالیت اساتید دانشکده به همراه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارشد و دکتری،موضوعات متنوعی از شاخه های مختلف مهندسی برق را در برمیگیرد. بعضی از این عناوین عبارتند از:
"طراحی، بهره برداری و مدیریت سیستمهای قدرت" – "منابع انرژی تجدید پذیر" – " ریز شبکه و شبکه های هوشمند" – "پردازش سیگنالهای صوتی، تصویری" – "بازشناسی الگو و ماشین بینایی" – "داده کاوی و سیستم های تصمیم یار" – "سیستمهای میکروالکترومکانیکی (RF MEMS)" – "پردازش سیگنالهای مخابراتی " – " شبکه های مخابرات سیار و مخابرات مشارکتی" – "کدینگ کانال، منبع و کدینگ شبکه (network coding)" – "شبکه های حسگری".

اخبار دانشکده

اولین کنفرانس سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت

اولین کنفرانس سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت

اولین کنفرانس ملی سیستم ها و فناوری های محاسباتی مراقبت از سلامت در روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ۹۸ در دانشگاه بیرجند برگزار می شود. دکتر حامد وحدت نژاد، دبیر کنفرانس گفت: حدود ۱۰۰ مقاله از کشورمان و کشورهای پاکستان و عراق، سابمیت شده است که از این تعداد پس از داوری، ۳۰ مقاله به صورت پوستر و ۱۴ مقاله به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد. حامد وحدت نژاد با بیان اینکه برگزار کننده اصلی این همایش، دانشگاه بیرجند و دیگر برگزار کننده این همایش، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است، افزود: انجمن علمی نانوفناوری پزشکی ایران، انجمن علمی مدیریت سلامت ایران، انجمن علمی ماشین بینایی و پردازش تصویر ایران، انجمن علمی مهندسین برق و الکترونیک ایران و پایگاه استنادی جهان اسلام ISC، حمایت خود را از این همایش اعلام کرده است. وی با بیان اینکه اعضای کمیته علمی این همایش از داخل کشور و کشورهایی نظیر برزیل، هند، فرانسه، شیلی، پاکستان، کانادا، نروژ و هلند هستند، گفت: اعضای کمیته علمی این همایش را دانشگاه های معتبر و شناخته شده ایران نظیر دانشگاه شریف، امیر کبیر، علم و صنعت ایران، شهید بهشتی، علوم پزشکی تهران و مشهد، فردوسی مشهد، دانشگاه اصفهان و خواجه نصیر الدین طوسی تشکیل می دهند. دبیر همایش با بیان اینکه سخنرانان این همایش دکتر وطن پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و اساتید دانشگاه کویینز لند استرالیا و اوترخت هلند خواهند بود، افزود: این همایش، اولین کنفرانس در حوزه کاربرد کامپیوتر در پزشکی است که در سه محور سیستم و تکنولوژی های محاسباتی برای حوزه پزشکی، کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، نرم افزارها و ابزارهایی که بر مبنای محاسبات و علم کامپیوتر در حوزه پزشکی کاربرد دارند، برگزار می شود.
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

تبریک سال نو
شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸
۲۵ آذر " روز پژوهش " گرامی باد
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
تبریک به مناسبت روز دانشجو
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷