به مناسبت سالروز شهادت استاد فرهیخته دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید، جمعی از اساتید بسیجی دانشگاه های شهرستان بیرجند، با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان دیدار نمودند

۰۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۱ کد : ۳۸۶۷ اخبار اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۸۱۰

این دیدار صبح روز چهارشنبه 29 خرداد باحضورجمعی از اساتید بسیجی دانشگاه‌های شهرستان بیرجند و اعضای شورای عالی بسیج اساتید استان صورت گرفت. در این دیدار آیت الله عبادی اظهار داشت: عربده‌کشی‌های استکبار جهانی نشان از افول و رسوایی اوست، قرن ۲۱ به نوعی قرن بازگشت انسان به دیانت الهی است که اساتید بسیجی باید این فرصت را قدر بدانند.

وی افزود: زیبایی علم همواره در کنار اخلاق است و از آنجایی که دین به علم در اختیار بشر جهت درست و مفید بودن می‌دهد می‌توان گفت همه علوم به نوعی دینی هستند. اگر حس پرستش را بدون علم داشته باشیم دچار خرافه می‌شویم و داشتن علم بدون حس بندگی و پرستش نیز جنایت آفرین است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: اگر علم در اختیار انسان‌های در بند طاغوت و هوس قرار گیرد جنایت می‌آفریند و امروزه شاهد هستیم استکبار با استفاده نادرست و بدون جهت‌گیری مناسب از علم چگونه در کشورهای مختلف علیه بشریت جنایت می‌کند.

وی افزود: استکبار جهانی و دشمنان حقیقی بشریت می‌خواهند جامعه را از منظر علمی در جایگاه پایین نگه داشته و در عقب ماندگی علمی و فناوری باشیم که این به واسطه ترس از قدرت گرفتن ما است.

شایان ذکر است در ابتدای جلسه دکتر دیانی مسئول سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی ضمن اشاره به نقش سازنده اساتید دانشگاه در تحقق توصیه های مطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید داشت: با توجه به لزوم تداوم نقش ایجابی و تاثیر گذاری اساتید دانشگاه نسبت به دستورات راهبردی بیانیه گام دوم انقلاب، پیشنهاد می شود در دفتر نمایندگی ولی فقیه استان مجموعه ای جهت گفتمان‌سازی و برنامه ریزی برای این منظور در نظر گرفته شود چرا که فرایند پنجگانه تحقق اهداف انقلاب در نگاه مقام معظم رهبری از انقلاب اسلامی تا تمدن نوین اسلامی باید مورد توجه بوده و جایگاه بیانیه در این فرآیند باید تبیین شود و متناسب با آن اقداماتی طراحی شود.

 

 

آخرین ویرایش۰۵ تیر ۱۳۹۸