نشست گرامیداشت سوم خردادماه، سالروز آزادسازی خرمشهر با موضوع«بررسی ابعاد و تاثیرات فتح خرمشهر» به صورت مجازی برگزار گردید.

با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی و بسیج اساتید دانشگاه بیرجند، مراسم بزرگداشت سوم خرداد برگزار شد.
۰۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۳ کد : ۸۱۴۵ اخبار اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۲۸۰۹

نشست گرامیداشت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر با عنوان «بررسی ابعاد و تاثیرات فتح خرمشهر» ویژه اعضای هیئت علمی روز شنبه مورخ 3 خرداد ماه و با همکاری بسیج اساتید و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بیرجند بصورت مجازی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، دکتر زنگوئی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ضمن تبریک سالروز فتح خرمشهر، به بیان برخی نتایج حاصله از این رویداد تاریخی اشاره کرد و تاکید کرد: بایستی این وقایع بدرستی به نسل جوان و امروزی ما منتقل گردد.

سرهنگ مزگی‌نژاد، کارشناس ارشد علوم سیاسی و معاون اسبق سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در ادامه ضمن بیان چگونگی آزاد سازی خرمشهر، به رشادت ها و ازخودگذشتگی رزمندگان ایران اسلامی اشاره کرد.

مهمان ویژه و سخنران این نشست، ضمن بیان این نکته که خرمشهر متعلق به همه ملت ایران است، به سیر تاریخی آنچه از سقوط تا فتح خرمشهر روی داد اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: امروز، دشمن از راه نظامی توان مقابله با ملت ایران را ندارد و از فضاهای فرهنگی و اقتصادی قصد ضربه زدن را دارد. وی در ادامه افزود: ما در طی این سالها نشان داده ایم که اگر بخواهیم می توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

در ادامه این جلسه چند تن از اساتید شرکت کننده سوالاتی را مطرح کردند که سرهنگ مزگی ن‍ژاد در این باره پاسخ هایی را ارائه نمودند.

آخرین ویرایش۰۷ تیر ۱۳۹۹