امضای تفاهم نامه همکاری علمی بین دانشگاه بیرجند و مؤسسه زمین شناسی آکادمی علوم چین

۱۲ آذر ۱۴۰۲ | ۰۸:۵۰ کد : ۲۶۰۷۲ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۶۲۲
در راستای توسعه همکاری‌های علمی بین‌المللی، تفاهم‌نامه همکاری علمی بین دانشگاه بیرجند و مؤسسه زمین شناسی آکادمی علوم چین به امضاء روسای دو طرف رسید.
امضای تفاهم نامه همکاری علمی بین دانشگاه بیرجند و مؤسسه زمین شناسی آکادمی علوم چین

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه بیرجند، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و موسسه زمین شناسی آکادمی علوم چین، روز سه‌شنبه 7۷ آذر ۱۴۰۲ به امضای دکتر احمد لامعی‌گیو، رئیس دانشگاه بیرجند و رئیس موسسه زمین شناسی آکادمی علوم چین رسید.
 در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، دکتر احمد لامعی‌گیو، رئیس دانشگاه بیرجند ضمن خیر مقدم به هیئت چینی، با برشمردن سیاست‌ها و رویکردهای بین‌المللی سازی دانشگاه بیرجند، ابراز امیدواری کرد که امضای این تفاهم‌نامه بستری برای همکاری‌های عملیاتی در حوزه‌های مختلف بین دو طرف ایجاد کند. همچنین در این مراسم، دکتر خطیب، استاد گروه زمین شناسی دانشگاه، ضمن معرفی پروژه‌های تحقیقاتی مشترک در دست انجام، به ظرفیت‌های بسیار خوب این مؤسسه در حوزه امکانات آزمایشگاهی اشاره کرد و نتایج این تحقیقات را برای دانشگاه و منطقه مفید دانست. 
در ادامه، دکتر نویدی نیا، رئیس دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه نیز ضمن اشاره به حوزه‌های مختلف مورد علاقه دانشگاه برای همکاری‌های علمی با مؤسسه علوم چین ابراز امیدواری کرد که همکاری های متقابل افزایش یابد. 
در این دیدار پروفسور یانگ ضمن تشکر از پذیرایی صمیمانه دانشگاه بیرجند اعلام آمادگی کرد تا در زمینه توسعه همکاری‌های دو طرف در حوزه‌های مختلف پژوهشی و آموزشی از جمله پذیرش دانشجوی مشترک گام‌های عملیاتی توسط دو طرف برداشته شود.  
شایان ذکر است؛ مطالعات مشترک میدانی زمین شناسی با حضور تیم تحقیقاتی مشترک شامل ۴ نفر از اساتید چینی و اساتید گروه زمین شناسی دانشگاه بیرجند به مدت حدود ۲۰ روز در حال انجام است.

کلید واژه ها: دانشگاه بیرجند تفاهم‌نامه آکادمی علوم چین زمین شناسی دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی

آخرین ویرایش۱۲ آذر ۱۴۰۲