درخشش دانشگاه بیرجند در میان برترین دانشگاه های جهان در حوزه مهندسی و فناوری

۲۵ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۹ کد : ۵۲۵۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۲
۳۳ دانشگاه کشورمان در میان هزار دانشگاه برتر دنیا بر اساس رتبه بندی موضوعی تایمز ۲۰۲۰ در گروه مهندسی و فناوری قرار گرفتند و نام دانشگاه بیرجند در این فهرست به چشم میخورد.
درخشش دانشگاه بیرجند در میان برترین دانشگاه های جهان در حوزه مهندسی و فناوری

نظام رتبه بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است.

این نظام رتبه بندی بر اساس شاخص های مختلف به رتبه بندی دانشگاه ها پرداخته که مهم ترین آن رتبه بندی بر اساس دانشگاه های بین المللی است. از دیگر موارد رتبه بندی تامیز بر اساس تاثیر دانشگاه ها و همچنین رتبه بندی موضوعی است.
رتبه‌بندی تایمز در بررسی جدید خود بهترین دانشگاه‌های جهان در حوزه مهندسی را معرفی کرد که نام دانشگاه بیرجند در آن به چشم می خورد.

رتبه بندی دانشگاه های جهانی آموزش عالی ۲۰۲۰ برای موضوع مهندسی و فناوری از همان شاخص های عملکردی معتبر و دقیق رتبه بندی دانشگاه های جهانی استفاده می کند، اما مجدداً متناسب با رشته های خاص مورد سنجش قرار گرفته است.

یک هزار و ۸ دانشگاه در علوم مهندسی و فناوری بررسی شده اند.

این فهرست دانشگاه هایی را نشان می دهد که در رشته های مهندسی عمومی، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و هوافضا، مهندسی عمران و مهندسی شیمی پیشرو هستند.

جدول امسال گسترش یافته است و شامل یک هزار و ۸ دانشگاه است. سال گذشته ۹۰۳ دانشگاه در فهرست بودند.

انستیتوی فناوری کالیفرنیا و دانشگاه استنفورد مشترکا مقام اول را کسب کرده اند و به ترتیب از مقام های چهارم و دوم سال گذشته بالاتر رفته اند. دانشگاه کمبریج و دانشگاه هاروارد در رتبه سوم مشترک هستند و دانشگاه آکسفورد از اول به پنجم سقوط کرده است.

در خارج از انگلستان و ایالات متحده، انستیتو فناوری زوریخ ETH سوئیس به رتبه هشتم صعود کرده است. بالاترین رتبه دانشگاه آسیا متعلق به دانشگاه ملی سنگاپور است که در رده دوازدهم قرار دارد و پس از آن دانشگاه پکن چین در رده سیزدهم دنیا قرار دارد.

۳۳ دانشگاه ایرانی در این رتبه بندی حضور دارند که بالاترین رتبه دانشگاه های ایرانی متعلق به دانشگاه تهران با رتبه ۲۰۱ - ۲۰۵ است.

به این ترتیب ۳۳ دانشگاه ایرانی در جمع یک هزار و ۸ دانشگاه برتر دنیا در رتبه بندی موضوعی ۲۰۲۰ تایمز در گروه مهندسی و فناوری قرار گرفته اند و با کمال افتخار نام دانشگاه بیرجند در رتبه ۲۹ این فهرست قرار گرفته است.

روابط عمومی دانشگاه بیرجند کسب این رتبه ارزشمند را به تمام همکاران گرامی و دانشجویان عزیز دانشکده مهندسی تبریک عرض مینمایند و موفقیت های روزافزون را از ایزد منان خواستار است.

منبع : https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2020/subject-ranking/engineering-and-IT#!/page/0/length/25/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats